Oddziałowe Biuro Badań Historycznych IPN w Warszawie oraz Izba Pamięci Strzelecka 8 z przyjemnością ogłaszają wyniki konkursu „Dokumentaliści zbrodni”, skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych.
Celem konkursu było pogłębienie wiedzy młodzieży na temat zbrodni komunistycznych w Polsce. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy w formie listu, pisanego z perspektywy więźnia aresztu NKWD/WUBP przy ul. Strzeleckiej 8 – skierowanego do bliskiej osoby: męża, żony, matki, ojca, syna, córki, siostry lub brata.
Laureaci konkursu:
I miejsce – Aleksandra Kępczyńska, Liceum Ogólnokształcące im. Majora Konstantego Mikołaja Radziwiłła w Komornicy
II miejsce – Anna Loba, Liceum Ogólnokształcące im. Księcia Konstantego Mikołaja Radziwiłła w Komornicy
III miejsce – Oliwia Łobarzewska, Zespół Szkół nr 40 im. Stefana Starzyńskiego w Warszawie
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, wrażliwość historyczną oraz wysiłek twórczy włożony w przygotowanie prac.